50002030006002
support[at]amir-bagheri.ir
0

حق شماست که بدانید وضعیت اسپم در سراسر جهان چگونه است

خانه » گونا گون » اسپم » حق شماست که بدانید وضعیت اسپم در سراسر جهان چگونه است

مرجان طالقانی

درباره نویسنده

وضعیت اسپم در سراسر جهان چگونه است

همان طور که می‌دانید، اسپم‌ به مواردی گفته می‌شود که در زندگی مجازی و حتی واقعی شما، ناخواسته سر راهتان سبز می‌شوند و اکثرا هیچ کاربردی برای شما ندارند. برای مثال ایمیل‌هایی که به صورت غیر هدفمند به صندوق پستی ایمیل شما راه پیدا می‌کنند یا پیام‌های تبلیغاتی‌ای که هر روزه برای شما اس ام اس می‌شوند، از مواردی هستند که در زندگی مجازی به عنوان اسپم تلقی می‌شوند. در ادامه قصد دارم به کمک آماری که در اوایل سال ۲۰۱۵ توسط شرکت کسپراسکی منتشر شده، وضعیت اسپمرهای ایران را برای شما روشن کنم.

در سال ۲۰۱۴، ۶۶.۶۷% ایمیل‌های ارسالی، اسپم بوده‌اند که این میزان اسپم نسبت به سال ۲۰۱۳، ۲.۸۴% کاهش پیدا کرده. این مهم نشان‌دهنده این است که به مرور زمان اسپمرها متوجه شده‌اند که ایمیل‌های ناخواسته آنها خریدار ندارد.

۷۵% اسپم‌هایی که در قالب ایمیل بوده‌اند، حجمی کمتر از ۱ کیلوبایت داشته‌اند.

در کشور برزیل، بیشترین تعداد اسپم‌های ویروسی ارسال شده‌اند که میزان ۲۷.۴۳% را به خود اختصاص داده‌اند.

اما جالب‌ترین آمار به ایالات متحده آمریکا اختصاص دارد؛ این کشور بیشترین میزان ارسال اسپم را به خود اختصاص داده و توانسته درصد ۱۶.۷ را از آن خود کند.

در اینجاست که به عنوان یک ایرانی فعال در وب، حق دارید بدانید که کشور ما در ارسال اسپم، رتبه ۱۷ را به خود اختصاص داده‌است. اما خبر خوب اینجاست که این عدد در اولین سه ماهه سال ۲۰۱۵ با کاهش روبه‌رو بوده.

منبع ارسال اسپم‌ها در نقاط مختلف جهان

زمان انتشار : 79 روز پیش دسته بندی : اسپم

یک دیدگاه